Om je beter van dienst te kunnen zijn maakt deze website gebruik van cookies. Lees meer in ons privacy statement.Akkoord
actueel

Hoeveel zijn gezonde ogen en goed zien je waard?

Online koop je een bril inclusief enkelvoudige glazen al voor 25 euro en bij de drogist voor 49. Bij een goede opticien ben je meestal meer kwijt. Waarom eigenlijk?...

Prijsverschillen zijn op zich natuurlijk niet vreemd en heb je in alle producten. Een jurkje bij de Primark kost een tientje, bij Isabel Marant 1.000 euro en bij Chanel nog veel meer. Bij Alibaba koop je een horloge voor 1 euro, voor een Rolex betaal je zomaar 10.000 euro en het kan nog veel veel duurder. Voor een paar euro eet je bij de snackbar, bij een sterrenrestaurant betaal je honderden euro’s. Het gaat er vooral om wat iets je waard is en dat geldt zeker ook voor je ogen en goed zien.

Bij monturen is het net als bij ieder ander product. Je vindt de bril of zonnebril mooi en misschien ben je fan van het merk. Je kijkt naar de kwaliteit en naar hoe ‘ie staat. En je beslist op je gevoel net zoals bij zoveel andere dingen.  

Het lastige bij brillenglazen is dat je aan de buitenkant natuurlijk niet kunt zien hoe goed ze zijn. Je kunt ze zelfs niet eens uitproberen. Maar er zijn wel andere dingen die bij de prijs van brillenglazen op sterkte inbegrepen zijn en die je wel heel goed kunt beoordelen.

 

Zoals de investeringen van top opticiens die vaak voor honderdduizenden euro’s aan peperdure apparatuur hebben staan om de gezondheid en de sterkte van jouw ogen op de best mogelijke manier te meten en ervoor te zorgen dat de brillenglazen straks perfect in je nieuwe bril gemonteerd worden. Dat laatste doen ze overigens meestal zelf in een eigen atelier waar ook weer veel geld geïnvesteerd is in moderne slijpautomaten die de ‘blanks’ van de brillenglazen met uiterste precisie in de juiste vorm slijpen.

Maar er is ook heel veel dat je niet kunt zien. Zoals de investeringen in de opleiding van de opticiens, contactlensspecialisten, optometristen en orthoptisten in de winkels. En de investeringen in research en ontwikkelingen door de grote brillenglazenfabrikanten. Om het met auto’s te vergelijken. De brillenglazen van de goedkope aanbieders kan je vergelijken met een Trabant, die bij de beste opticiens met een Tesla.

 

En dan hebben we het nog niet over de uitgebreide keuze aan brillenglazen die passen bij je dagelijkse bezigheden. Want het maakt echt veel verschil of je de hele dag als chauffeur achter het stuur zit of als programmeur achter een computerscherm. En onze veranderende kijkgewoonten (meer dichtbij op allerlei schermen en minder veraf) vragen ook om een nieuwe generatie glazen die je ogen op de juiste momenten ondersteunt. Een top opticien houdt daar allemaal rekening mee en neemt de tijd om jouw persoonlijke kijkgewoonten en kijkgedrag in kaart te brengen, de gezondheid van je ogen te checken en de sterkte met uiterste precisie te meten. En juist die tijd is misschien wel het kostbaarste van alles want wees eerlijk, waar hebben ze nog zoveel tijd voor je?

Al die tijd en aandacht resulteert uiteindelijk in scherp en vooral relaxed zicht dat perfect aansluit bij jouw persoonlijke dagbesteding. Zonder vermoeide ogen, nekklachten, hoofdpijn of getuur.   

 

Niet zo gek toch dat al die aandacht, kwaliteit en expertise geld kosten. De vraag is alleen. Wat zijn jouw ogen en goed zien je waard? Vergelijk het eens met andere dingen die ook geld kosten. 1 keer per twee jaar een mooie bril van 500 euro kost omgerekend iets meer dan 68 cent per dag. Best een redelijke investering in gezonde ogen en voor je belangrijkste zintuig dat je verbindt met de wereld en je iedere dag laat genieten van zoveel moois om je heen. Of vergelijk het voor de aardigheid eens met wat je jaarlijks uitgeeft aan schoenen. Dan is zo’n mooie bril of zonnebril met goede glazen zo gek nog niet.  

Op deze website vind je de adressen van top opticiens. Neem de proef eens op de som en ervaar het verschil in aandacht, kwaliteit en uiteindelijk goed en relaxed kijken. Wij weten bijna zeker dat je daarna nooit meer iets anders wilt.       



(zonne)brillen

Cocktails, diamanten, bloemen, geurtjes en nog veel meer

Cocktails, diamanten, bloemen, geurtjes en nog veel meer

De ontwerpers van het Italiaanse brillenmerk Res / Rei bedenken de mooiste en meest inspirerende thema’s voor hun collecties die stuk voor stuk prachtig en heel verleidelijk zijn...

Je bent dus gewaarschuwd als je deze monturen en zonnebrillen gaat bekijken en passen want het ene model is nog mooier dan het andere. De prachtige kleuren en kleurcombinaties en de vaak subtiele details geven deze ontwerpen een ongekend luxe en exclusieve uitstraling. Ook qua vormgeving durven de ontwerpers te variëren en is er volop keuze in vorm, stijl en materiaalcombinaties. Subtiele met elegant dunne randen of juist zwaar en ‘glamorous’ wat vooral bij de zonnebrillen goed tot zijn recht komt. Kortom, Italiaans vakwerk en zeker de moeite van een omweg naar een opticien die deze collectie verkoopt waard!      

TIP van PIP

Spijkerpakkie

Spijkerpakkie

Denim, wie is er niet dol op? Dus waarom zou je je niet van hoed tot schoen hullen in dit heerlijke stofje. Durf jij het aan? Combineer verschillende kleuren en speel met coole accessoires.

Tip van Pip: Oude denim items over die je niet meer draagt? Pak je schaar erbij en maak je eigen patchwork meesterwerk.

- Buckethat  Pieces €16,99
- Patchwork jeans  Re/Done €465
- Denim top  Ganni €225
- Schoudertas  Stella McCartney €675
- Sneakers Converse €90
- Mat montuur  Orgreen 

  

PRODUCTIE EN STYLING PIP PETERS

   

Combineer zo'n denim look met een casual montuur in mooi warm acetaat of juist sober en minimalistisch metaal...

  

Orgreen

Dita Lancier (met clip-on)

Rodenstock

En wie is Pip? We vroegen het haar zelf natuurlijk...

     
Hey internet-vrienden en brillenfanaten, mijn naam is Pip en ik zal jullie, via de virtuele kanalen van NanaWoody&John, up to date houden van de laatste modetrends. 
Nou denk je misschien “super leuk enzo, maar wie ben jij eigenlijk?”. Volkomen terecht, dus hier volgt een kleine introductie… 21 jaar geleden werd ik geboren in Nijmegen, maar sinds 3 jaar woon ik in mijn favoriete stad van Nederland, Amsterdam. Mijn eerste job was Fashion Assistant bij ByDanie (bedrijf van Danie Bles), daarna kreeg ik een stage aangeboden op de moderedactie van Grazia en Marie Claire. Al na twee maanden kwam er voor mij een ‘vaste spot’ vrij en kreeg ik de titel ‘Fashion Editor’ van beide titels. Hoe cool! Deze rol heb ik de afgelopen 2,5 jaar met liefde vervult, maar, nieuwsgierig als ik ben, wilde ik me breder oriënteren. Dus besloot ik om 2020 te beginnen met een schone lei en verder te gaan als Freelance Fashion Editor/ Stylist. 
 
  
Benieuwd naar wat ik allemaal ga doen? Volg NaNaWoody&John op de website, Facebook en Instagram en meld je aan voor de VIP Club to find out :)  

(zonne)brillen

Die coole sunglasses van Zefanio

Die coole sunglasses van Zefanio

We hebben dan wel geen festivals of andere live events maar natuurlijk wel fijne zomerhits zoals ‘Busje’ van Zefanio. Maar wat voor coole shades draagt hij daar eigenlijk?

AM Eyewear

De clip zit sowieso vol met zonnebrillen. Die van Zefanio komt van het Australische merk AM Eyewear dat wel vaker in clips opduikt. Wie goed oplet ziet nog meer modellen van dit toffe merk en ook bijvoorbeeld een Cazal dat natuurlijk al eeuwig populair is bij artiesten. Bekijk meer van de collecties in onze showroom en vindt daar ook gemakkelijk een verkoopadres voor de verschillende merken. Want festivals of niet…een goede zonnebril wil je ook deze zomer natuurlijk wel graag scoren…   

AM Eyewear

Cazal

AM Eyewear

(zonne)brillen

Olivier’s Army is here to stay

Olivier’s Army is here to stay

Begin dit jaar verraste Olivier Rousteing en Balmain vriend en vijand bij de mannenshows in Parijs met een schitterende collectie zonnebrillen die direct de show stal en in no-time talk of the town was.

Achter de schermen had de ontwerper, samen met de mannen achter de nieuwe Zwitserse start-up Akoni, in alle stilte gewerkt aan dit project en het resultaat was zo goed dat er op het laatste moment besloten werd ze al bij de show in Januari te tonen. Dat was geen eenvoudige opgave maar het is gelukt en we zijn een schitterende nieuwe collectie rijker. Stoer, elegant, gender-neutraal want voor iedereen en absolute eyecatchers.

 

Voor Olivier Rousteing zelf direct zijn meest favoriete accessoire en onmisbaar onderdeel van zijn dagelijkse outfit en hetzelfde geldt voor zijn vele fans die hij graag als de Balmain Army bestempeld.

 

Nog niet eerder zagen we een collectie van een modehuis die in stijl, ontwerpen en kwaliteit zo naadloos past bij de identiteit en het handschrift van het merk en de ontwerper. Balmain Eyewear by Akoni is precies wat je van Balmain verwacht en net zo mooi en met net zo veel vakmanschap gemaakt als de kleding van het merk. Dat kan je aan de bedenkers van Akoni overlaten. Met hun jarenlange ervaring in de brillenindustrie en hun ongeëvenaarde kennis van materialen, stijl, de juiste Japanse vakmensen en de geschikte opticiens om deze collectie te verkopen, was succes op voorhand verzekerd maar het lijkt erop dat de werkelijkheid de verwachtingen overtreft.

 

Balmain Eyewear by Akoni past perfect in de trend van mooiere, meer uitgesproken en kwalitatief hoogwaardige brillen en zonnebrillen die we eerder op deze website al besproken hebben en luidt een nieuw tijdperk in. Deze collectie zal ongetwijfeld ook andere modehuizen inspireren om hun collecties monturen en zonnebrillen een boost te geven en zo’n ontwikkeling kunnen wij alleen maar toejuichen. 

 

Voor een impressie van deze bijzondere collectie, kijk je even in onze showroom of vraag je ons om 1 van de exclusieve verkoopadressen in Nederland.    

(zonne)brillen

So Deer To Me

So Deer To Me

De door de modellen zelf in quarantaine en Instagram stijl gefotografeerde Fall/Winter campagne 2020 van Gucci is talk of the town maar wij nemen je eerst nog even mee naar de Pre Fall campagne…

Al is het alleen maar omdat daarin zulke fijne brillen en zonnebrillen voorbijkomen. Sinds Alessandro Michele bij Gucci de scepter zwaait en algemeen als de nieuwe hogepriester van de mode beschouwd wordt, zijn de brillen en zonnebrillen van het modehuis ook weer echt trendsettend en dat is in deze campagne goed te zien. Over het algemeen groot, oversized met veel retro-elementen, de nodige kitscherige over-the-top modellen en met natuurlijk het alom aanwezige Gucci logo passen ze naadloos bij het modebeeld dat Michele voor dit najaar en deze winter schetst. De tijd van anonieme, minimalistische (zonne)brillen is voorbij. Een bril mag, nee moet, gezien worden en Gucci heeft er de collectie voor als je opticien het tenminste aandurft om de echt uitgesproken modellen in te kopen.